Zöld Óvoda

Intézményünk számára nagyon fontos a környezetünk óvása és a fenntarthatóságra nevelés. 2009-ben óvodánk elnyerte a Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium által pályázaton meghirdetett „Zöld Óvoda” címet – az óvodánkban folyó környezeti nevelésért, a gyerekek környezettudatos magatartását megalapozó tevékenységünk elismeréseként. Örökös Zöld Óvoda címet intézményünk 2021-ben nyerte el.

A természet szeretetére nevelést, a környezetet védő ember személyének alakítását már óvodás korban meg kell kezdeni, példamutatással, tapasztalat-szerzéssel. Bármilyen kicsi is egy gyerek, megtalálhatja azt a kis birodalmat, aminek épségéért tenni tud valamit.

Kihasználjuk a környék adta jó lehetőségeket a természetes és az épített környezet, a kulturális örökségeink, értékeink megismerésére.

Udvarunk jól felszerelt, nagy zöld területtel rendelkezik. Pályázatokon nyert támogatásból fákat, bokrokat telepítünk folyamatosan. A csoportok magas ágyásaiban lassan 10 éve termesztenek gyermekeink zöldségeket, melyeket közösen fogyasztanak el.

Óvodánk játékkészlete a személyiségfejlesztéshez, a természet megszerettetéséhez szükséges eszköztára folyamatosan bővül.

Óvodánkban számos szép hagyománya él a zöld jeles napok megünneplésének. /Takarítási nap, Állatok napja, Víz napja, Föld napja, Méhek napja, Madarak, fák napja.

Öko-programjaink a hulladékhasznosításhoz, egészséges életmódhoz kapcsolódnak.

A kerület környezetvédelmi programjain – rajzversenyeken, vetélkedőkön – rendszeresen részt veszünk.

Zöld falunkon tájékoztatjuk a családokat az aktuális jeles zöld napokról, kirándulásról, programokról.

Zöld tanácsaink a környezetkímélő takarítási szokások megismerésében segítenek.

Óvodánk a 2010-2011-es tanévben csatlakozott a „Madárbarát kert” óvodai programhoz.

Életre szóló élmény a juharfán elhelyezett odúban fészkelő cinkecsalád életének megfigyelése.

Minden évszak csodát, titkot ajándékoz az odúk és etetők madarainak megfigyelésében.