Négycsoportos intézményünk a József Attila lakótelepen található. 100 férőhelyes.

Csoportjaink homogén, tiszta csoportok, melyben közel azonos életkorú gyermekek járnak.

Csoportszobáink modernek, világosak, esztétikusak. Óvodánk berendezése, felszereltsége, udvara a legkorszerűbb igényeknek megfelelő szintű nevelőmunkát tesz lehetővé. Tornaszobánk kicsi, de nagyon jól felszerelt, 2019 nyarán Ovisport pályával is bővült a gyermekeink mozgástere.

A minőségi munkavégzésért elkötelezett óvodapedagógusainkat kiváló szakmai felkészültség, a hivatás szeretete, a gyermekek és szüleik tisztelete, a korszerű szakirodalomban való jártasság, a folyamatos megújulásra való törekvés jellemzi. Minden kolléga egy szín az óvoda palettáján, ez eredményezi, hogy sokszínűek és változatosak vagyunk, jól kiegészítjük egymást és képesek vagyunk a megújulásra.

Óvodai életünkben a családias, szeretetteljes, egymásra figyelő, kölcsönösen együttműködő, elfogadó, a pozitív tulajdonságokat megerősítő légkör a meghatározó.

Nevelőmunkánk célja természeti, társadalmi és kulturális értékek élményszerű közvetítése; az egészséges életvitel megalapozása; változatos tevékenységrendszerre épülő nevelési-tanulási folyamat kialakítása; érésen alapuló, sürgetéstől mentes fejlődés-fejlesztés megvalósítása, örömteli, gyakori kommunikáció és a művészetek iránti érdeklődés fokozása.

Tevékenység központú pedagógiai programot adaptáltuk a helyi viszonyainkra, melynek egyik specialitása, hogy a nap egyes szakaszaiban a gyerekek lehetőséget kapnak az úgynevezett „átjárhatóságra”. Meghatározott szabályok szerint, saját igényük, választásuk és döntésük alapján átmehetnek a szomszédos csoportba játszani, ill. tevékenykedni. Ezen kívül hetente hétfőnként, a nagyobb óvodásainknak csoporton kívül is szervezünk egyik héten „kézműves ovijátszó”-t, másik héten „népi játszó”-t. Az intézmény 2009 óta Zöld óvoda és Madárbarát óvoda. Idén sikerült elnyerni az Örökös Zöld Óvoda címet, melyre nagyon büszkék vagyunk. Hátsó udvaron van egy kiskertünk, ahol minden csoport számára van egy magaságyásunk, ahol a tavasz beköszöntével ültethetnek hagymát, borsót, paradicsomot, paprikát, ki, amit szeretne. Megtermesztett zöldségeket, gyümölcsöket együtt gondozzák és fogyasztják el. Szülők számára is van erre lehetőség.  2021-ben sikerült elnyerünk a Biztonságos Óvoda címet is.

Óvodánk a körzetébe tartozó mozgásszervi, beszédfogyatékos, valamint az egyéb pszichés zavarral küzdő gyermekeket integrálja. Hozzájuk speciális szakemberek, utazó gyógypedagógusok is járnak ki és segítik a fejlesztésüket, Pedagógiai szakszolgálattól logopédus és gyógypedagógus segíti az óvodapedagógusok munkáját. Heti egy alkalommal pszichológus is jelen van óvodánkban.

A családdal együtt nevelve vezetjük a gyerekeket az alapvető, életmódbeli szokások megerősítésére, az örök emberi értékek /egészség, anyanyelv, erkölcsi normák, esztétika, környezetbarát magatartás/ elfogadására, elsajátítására.

Óvodásaink egészséges fejlődése érdekében intézményünkben az alábbi feltételek adottak:

• örömteli gyermekkor biztosítása optimális idejű beiskolázással;
  • toleráns, empatikus nevelői attitűd;
  • ép és sajátos nevelési igényű gyermekek együttneveléséhez kapcsolódó értékek elfogadása;
  • befogadó szemlélet
  • gyermekeink személyiségjegyeinek legoptimálisabb fejlesztése egyéni sajátosságaik és fejlődési ütemük figyelembevétele mellett;

Hagyományaink: melyekre a családok is szívesen jönnek, vagy közösen alkotnak valamit:

• családi sportnapunk, amit ősszel tartunk,
  • őszi kiállításunk, ahol termésekből készítenek a gyerekek szebbnél szebb alkotásokat,
  • adventi kézműves játszó délután és vásár,
  • farsang,
  • Készítsünk valamit hulladékból kiállításunk,
  • Méhek napját is minden áprilisban megünnepeljük,
  • óvodakóstoló, mely a leendő kiscsoportosoknak szól, illetve az
  •  óvodanap.

Szívesen részt veszünk a kerület életében, kerületi rendezvényeken, sporteseményeken, találkozókon.

Intézményünk folyamatosan kihasználja az Önkormányzat által kiírt pályázatokat, ezzel is bővítjük tudásunkat, eszköztárunkat.