Tulipán csoportunkba 22 izgő -mozgó, talpraesett, érdeklődő 4-5 éves gyermek jár.
A gyermekekkel nap mint nap izgalmas , több érzékszervet megmozgató, játékos tapasztalatszerzés keretében élhetik át a rácsodálkozás, ismeretszerzés élményét. Ebben az otthonos, kellemes, elfogadó közegben alakulnak első társas kapcsolataik, fejlődik empátiás készségük. Szeretetteljes, támogató közegben tapasztalhatják meg az együtt játszás, mesélés, éneklés, alkotás, mozgás és nem utolsó sorban a közösségért végzett munka örömét.
Rendkívül fontosnak tartjuk, hogy a szűkebb, tágabb környezetükért való felelősségvállalás, a környezetük megóvásáért való tenni akarás nagycsoport végére kialakuljon bennük.
Magas ágyásunk folyamatos gondozásából, a környezetünk tisztán és rendben tartása mellett, csoportunk teknősének: Benőnek gondozásából is tevékenyen kivegyék a részüket.
Mozgásigényük igen nagy ;mozgásfejlődésüket sokoldalúan támogatjuk az udvar és a tornaszoba eszközeinek folyamatos használatával.
Művészeti ágak (festészet, klasszikus zeneművek, szobrászat, táncművészet)  összekapcsolását beépítjük mindennapjainkba. A magyar néphagyományok megismerését, magyar kulturális örökségünk alapjait népi játékok, dalok, alkotótevékenységek által, játékos formában közvetítjük feléjük.
Hisszük, hogy a gyermekek harmonikus személyiségfejlődését ezen elvek, tevékenységek mentén segítjük a leghatékonyabban. Célunk, hogy a gyermekeknek egy olyan kincsestárat nyújthassunk az óvodai éveik végén, melyből ösztönösen és örömmel tudnak építkezni a későbbi éveik során.

Edina néni, Noémi néni- óvodapedagógusok

Lilla néni- dajka