Napraforgó kiscsoport

Óvodapedagógusok: Pintér Szilvia- Teremi Tímea

Dajka: Sípos Ildikó

Idén 20 kisgyermek kezdte meg az óvodai életét a csoportunkba, 11 kislány, és 9 kisfiú. A beszoktatás izgalma a szülők, és a gyermekek részéről is nagy volt. Az első időkben sokat sírtak, a szüleiktől való elszakadás hosszasan, „fájdalmasan” zajlott, de szerencsére a szülős beszoktatás, a kialakított biztonságos napirend, a közösséghez való tartozás érzése enyhítette ezt a folyamatot.

Mára gyermekeink már mosolygósan, vidáman, barátaikat keresve, csillogó szemmel érkeznek reggelente, de egy-egy hosszabb hiányzás után előfordul, hogy még eltörik a mécses.

Kedvenc játékaik: gyurmázás, építő játékok, babázás, bábozás, főzőcske, szeretik a könyveket, meséket, éneket. Nagyon szeretik, a szerepjátékokat, a mozgásos játékokat, az egyszerű szabályjátékokat. Ügyesen próbálnak egyedül teríteni, öltözködni, tisztálkodni, játékot elrakni. Nagy öröm számunkra látni, hogy gyermekeink napról napra ügyesednek, fejlődnek. 🙂  ! Kezd kialakulni a biztonságérzetük, mi pedig igyekszünk szeretetteljes környezetet kialakítani számukra.

Kíváncsiak, érdeklődőek az óvodapedagógusok által felkínált, vezetett játékos tevékenységekre. Programunk és mi is kiemelten kezeljük a szabad játék elsődlegességét, a környezettudatosságot, az egészséges életmód megalapozását, a mozgásfejlesztést, a párhuzamos tevékenységeket, a kooperáció-kommunikáció fejlesztését, a közösségi – emberi magatartásformálást. Minden kisgyermek egyedi, mindenkinél keressük a jót, segítjük, ha lemaradást tapasztalunk és támogatjuk, ha tehetséges!

Csoportunkba három különböző nemzetiségű gyermek jár, ami által gyermekeink nyitottabbá, elfogadóbbá válhatnak. Ez a szemlélet segíti megalapozni a multikulturalizmust, más népek megismerését, megtapasztalni az ő szokásaikat, nyelvezetét. Ugyancsak az elfogadást tapasztalhatják meg, a két táplálék allergiás gyermekünk esetében is.

Intézményünkben több olyan ünnep, program van, ahol a gyermekeink a szüleikkel, vagy óvodás társaikkal élhetnek át közös élményeket: óvodai sport nap, állatok napja, születésnapok, farsang, báb előadások, táncház, séták, anyák napja, gyermeknap stb, mely segítségével erősíthetjük az óvodához, csoporthoz való kötődésüket.