A Liliom nagy-középső csoportba 18 eleven kisgyermek jár, akik mind nagyon szeretnek mozogni, énekelni, mondókázni és barkácsolni. Idén ősszel 6 kisgyermektől búcsúzunk majd el: ők iskolában kezdik meg a következő tanévet.

Igyekszünk az összes csoportba járó gyermekünk számára megadni azt a szeretetteljes közeget, ahol a gyerekek jól és biztonságban érzik magukat. Nagy hangsúlyt fektetünk a gyerekek minden napi szabad játékára, kreativitásuk kibontakozására. A közös játékokkal, a gyermekekre való folyamatos odafigyeléssel, változatos tevékenységekkel alakítjuk, formáljuk közösségünket, ahová szívesen és örömmel járnak a ránk bízott gyerekek. Odafigyelünk arra, hogy minél több időt töltsünk a szabadban, ahol gyermekeink nagyfokú mozgásigényét kielégíthetjük, de rossz idő esetén is lehetőséget biztosítunk a csoportszobában a mozgásos játékokra. A közös játékokkal, a gyermekekre való folyamatos odafigyeléssel, változatos tevékenységekkel alakítjuk, formáljuk közösségünket, ahová szívesen és örömmel járnak a ránk bízott gyerekek.

Zöld Óvodaként fontos szempont az állatok -, a növények – valamint a környezetünk védelme. A szelektív hulladékgyűjtés a mindennapjaink részét képezi. A csoportunk állandó lakója Tóbiás a teknős, akinek fejlődését és gondozását a gyerekek nyomon követik, és mindig örömmel segítenek abban.

Judit néni, Dorka néni- óvodapedagógusok

Enikő néni- dajka